Sports Programs

Aquatics

Monday 4-7pm (Learn to Swim – Private Lessons)

Karonga School

Karonga Close, Epping NSW 2121

 

Monday 7-8pm (Swimming Squad)

Abbotsleigh Aquatic Centre

1666 Pacific Highway, Wahroonga (Cnr Ada Ave)

 

Tuesday 5:30-6:15pm (Swimming Squad)

St Ignatius College Riverview

Tambourine Bay Rd, Lane Cove

 

Tuesday 7-8pm

Swimming Squad

Ryde Aquatic Leisure Centre

504 Victoria Rd, Ryde

 

Saturday 1.30-4pm (Learn to Swim – Private Lessons)

Thornleigh Aquabliss

17 Sefton Road, Thornleigh

 

Sunday 1:30-4:30pm (Learn to Swim – Private Lessons)

Clarke Road School

Clarke Road, Hornsby

 

Basketball

Sunday 3.30-4.30pm

North Sydney Indoor Sports Centre

36 Hume Street, Crows Nest

 

Sunday 4-5.30pm

The Brickpit Sports Stadium

1A Dartford Road, Thornleigh

 

Cricket

Monday 5-6pm

Mark Taylor Oval (Term 1 & 4 only)

Park Avenue, Waitara

 

Dance

Monday 4-5pm (Ballet, Senior Group 14+ years)

Turramurra Uniting Church

10 Turramurra Avenue, Turramurra

 

Monday 5-6pm

Turramurra Uniting Church

10 Turramurra Avenue, Turramurra

 

Monday 6-7pm (Adult Group)

Turramurra Uniting Church

10 Turramurra Avenue, Turramurra

 

Saturday 11-11.45am

Burns Bay Dance Studios

19 Rosenthal Avenue, Lane Cove

 

Saturday 9.30-10.30am

Karonga School Hall

Karonga Close, Epping

 

Thursday 6-7pm

Asquith Church of Christ

3 Amor Street, Asquith

 

Thursday 5.15-6.15pm

Ryde Baptist Church Hall

Lane Cove Road & Dobson Crescent, Ryde

 

Tuesday 6-7.30pm (Performance Group)

Turramurra Uniting Church

10 Turramurra Avenue, Turramurra

 

Football

Wednesday 6-7pm

North Sydney Police Citizens Youth Club (PCYC)

224-230 Falcon St, North Sydney

 

Golf

Wednesday 4-5.30pm

Avondale Golf Club

Avon Road, Pymble

 

Gymnastics

Saturday 5:45-6:45pm

Hornsby RSL Gymnastics Club

1 Ashley Lane, Hornsby

 

 

Softball

Sunday 10-11.30am

St Ives Village Green

Memorial Avenue, St Ives

 

Tennis

Monday 6-7pm (Junior Group, 8-14 years)

North Ryde RSL

Pittwater Rd & Magdala Road, North Ryde

 

Monday 5.30-6.30pm

Tennis World North Ryde

16-18 Epping Road, North Ryde

 

Tuesday 5-6pm

Mills Park Tennis Centre

Mills Park Baldwin Ave, Asquith

 

Tuesday 5-6pm

Kim Warwick Tennis Academy

Waitara Ave, Waitara

 

Wednesday 5-6pm (Senior Girls Group, 14+)

Epping Tennis Centre

Cnr Wyralla Ave and Midson Rd, Epping

 

Wednesday 6-7pm

North Ryde RSL

Pittwater Rd and Magdala Rd, North Ryde

 

Wednesday 5-6pm

Thomas Thompson Park

Cedarwood Dr, Cherrybrook

 

Tuesday 6-7pm (Senior Boys Group, 14+)

Thomas Thompson Park

Cedarwood Dr, Cherrybrook

 

Thursday 6-7pm

North Ryde RSL

Pittwater Rd and Magdala Rd, North Ryde

 

Saturday 1-2pm

Wills Park Tennis Centre

325A Eastern Valley Way, Castle Cove

Tenpin Bowling

Saturday 11-12pm

AMF Bowling Hornsby

116-122 George Street, Hornsby

 

Saturday 3.30-4.30pm

AMF Bowling Hornsby

116-122 George Street, Hornsby

 

Thursday 4.30-5.30pm

Strike Bowling Chatswood

Level 4, Mandarin Centre

Corner Albert Avenue & Victor Street, Chatswood